Château La Gaffelière
Château La Gaffelière - Saint-Émilion 1er Grand Cru Classé B 2013 (Magnum)
Château La Gaffelière - Saint-Émilion 1er Grand Cru Classé B 2013 (Magnum)
Kan beschikbaarheid voor afhalen niet laden
Château La Gaffelière 2013 Magnum is een lichte, toegankelijke magnum uit een moeilijk wijnjaar. Jeff Leve gaf 89 punten. De blend: ongeveer 90% merlot en 10% cabernet franc.
- Land: Frankrijk
- Regio: Bordeaux, rechteroever
- Appellatie: Saint-Émilion Grand Cru AOC
- Classificatie: Premier Grand Cru Classé B
- Producent: Château La Gaffelière
- Druiven: ca. 90% merlot, 10% cabernet franc
- Jaargang: 2013
- Inhoud: 150 cl (magnum)
- Alcohol: zie etiket
- Sluiting: kurk
- Drinkvenster: nu tot ca. 2028
- Serveertemperatuur: 16–17 °C
De wijn: Château La Gaffelière 2013 Magnum
Een wijn om nu te openen, zonder lang wachten. In magnum blijft hij wat frisser dan in de fles, en hij is een mooie keuze voor een ongedwongen diner.
Smaak en karakter
Rode bes, kers en wat kruiden, met een vleugje hout. Licht van body, soepel en sappig.
Het wijnjaar 2013 bij La Gaffelière
Een koud, nat voorjaar met een slechte bloei, en daarna rot bij de oogst. Strenge selectie was nodig; de hoeveelheden bleven klein.
Vinificatie
Na strenge selectie aan de sorteertafel werd de wijn in kuip gemaakt en daarna op vat gerijpt.
Welk eten past bij Château La Gaffelière 2013 Magnum?
- Gebraden kip met dragon: eenvoudig en smakelijk bij een lichte rode.
- Charcuterieplank: om met een groep te delen.
- Pasta met paddenstoelen: aards en zacht.
Over Château La Gaffelière
Sinds een aantal jaren geeft de bekende consulent Stéphane Derenoncourt advies over de wijnen. Ontdek het domein op Château La Gaffelière.
Reviews en punten
- Jeff Leve: 89 punten
Veelgestelde vragen over Château La Gaffelière 2013 Magnum
Moet ik deze magnum nog laten liggen?
Nee, drink hem de komende jaren.
Waarom is 2013 lichter?
Door het koele, natte weer rijpten de druiven minder.
Welke jaargang heeft meer diepgang?
Château La Gaffelière 2013 Magnum kopen bij VendaVini
Zes magnums van deze 2013 liggen klaar. Wie verder wil kijken, vindt meer onder Saint-Émilion.
Geselecteerd door Edward, VendaVini.
Delen

Wijn specificaties
Wijn specificaties
- LandFrankrijk
- RegioBordeaux
- SubregioSaint-Émilion
- DruivensoortMerlot, Cabernet Franc
- Kleur wijnRood
- Type wijnStille wijn
- Jaartal2013
- Inhoud1500 ml
- Sluitingkurk