Château Lafleur-Gazin
Château Lafleur-Gazin - Pomerol 2018
Château Lafleur-Gazin - Pomerol 2018
Kan beschikbaarheid voor afhalen niet laden
Château Lafleur-Gazin 2018 is een rode Pomerol van merlot en cabernet franc, gemaakt door het huis Moueix. Rijp en vlezig, met zwarte kers, pruim en cacao.
- Land: Frankrijk
- Regio: Bordeaux, rechteroever
- Appellatie: Pomerol AOC
- Classificatie: geen (Pomerol kent geen classificatie)
- Producent: Château Lafleur-Gazin (familie Borderie, wijn door Moueix)
- Druiven: merlot en cabernet franc
- Jaargang: 2018
- Inhoud: 75 cl
- Sluiting: kurk
- Drinkvenster: nu tot ca. 2032
- Serveertemperatuur: 16–18 °C
De wijn: Château Lafleur-Gazin 2018
Een rijpe, volle jaargang die nu in zijn drinkvenster zit.
Smaak en karakter
Zwarte kers, pruim en cacao. Vol, vlezig en zijdezacht.
Het wijnjaar 2018 in Pomerol
Een nat voorjaar met veel meeldauw, gevolgd door een hete, droge zomer. Wie de schimmel de baas bleef, oogstte rijpe, geconcentreerde merlot.
Vinificatie
Handpluk, dubbele sortering, vergisting in beton en roestvrij staal en 16 tot 18 maanden rijping op Franse eiken vaten, 30 tot 40% nieuw.
Welk eten past bij Château Lafleur-Gazin 2018?
- Côte de boeuf: rijk vlees voor een rijke wijn.
- Runderstoof met pruimen: zacht en fruitig.
- Hamburger met oude kaas: informeel en vol.
Over Château Lafleur-Gazin
De merlot van Lafleur-Gazin staat op grind en klei, wat in warme jaren voor rijpe, vlezige wijnen zorgt. Het domein ligt tussen Gazin en La Fleur-Pétrus. Alle jaargangen op Château Lafleur-Gazin.
Reviews en punten
Voor deze jaargang hebben we geen score gevonden die we kunnen controleren.
Veelgestelde vragen over Château Lafleur-Gazin 2018
Is hij op dronk?
Ja, hij zit in zijn drinkvenster.
Moet hij gedecanteerd worden?
Een uur lucht doet hem goed.
2018 of 2019?
De 2018 is ronder, de 2019 frisser.
Château Lafleur-Gazin 2018 kopen bij VendaVini
We hebben 42 flessen van de 2018, af kelder ingekocht en klimaatgecontroleerd bewaard. Meer Pomerol op Pomerol.
Geselecteerd door Edward, VendaVini.
Delen

Wijn specificaties
Wijn specificaties
- LandFrankrijk
- RegioBordeaux
- SubregioPomerol
- DruivensoortMerlot, Cabernet Franc
- Kleur wijnRood
- Type wijnStille wijn
- Jaartal2018
- Inhoud750 ml
- Sluitingkurk